Galérie

V Poprade prišli darovať krv najmä mladí

Tretí ročník Valentínskej kvapky krvi sa konal v jednom z obchodných centier v Poprade. Ako nám povedal vedúci lekár Národnej transfúznej služby v Poprade, Pavol Repovský: "Okrem odberov krvi na pracovisku robíme pravidelné mobilné výjazdy po rôznych miestach. Toto obchodné centrum navštevujeme pravidelne na sviatok svätého Valentína preto, aby sa hlavne mladí ľudia mohli zapojiť do kampane na podporu darcovstva krvi". Akcia sa každoročne teší veľkej obľube verejnosti. "Som veľmi spokojný, pretože o darovanie krvi je veľký záujem. Predpokladám, že dnes príde okolo sto ľudí," dodal Repovský. Počas Valentínskej kvapky krvi, ktorá potrvá ešte mesiac, má Národná transfúzna stanica v Poprade naplánovaných desať mobilných výjazdov odberov krvi po celom okolí.

O tohtoročnú Valentínsku kvapku prejavili záujem najmä mladí ľudia. "Na odber krvi som prišla po druhýkrát. Veľmi ma teší, že je o takúto humánnu akciu dosť veľký záujem," povedala študentka Ľudmila Budzáková z Tatranskej kotliny. Ako ďalej prezradila, takýchto dobročinných udalostí sa bude zúčastňovať aj naďalej. Na otázku, ako sa cíti po odbere krvi, odpovedala: "Cítim sa výborne a nemala som žiaden strach. Preto určite darovať krv pôjdem znova, a to už po štyroch mesiacoch."
Odberu krvi sa zúčastnila po druhýkrát aj Veronika Huličiarová z Popradu. "Krv môže chýbať kedykoľvek, a to hocikomu z nás. Kým sme zdraví, tak krv treba prísť určite darovať," myslí si Huličiarová.

Národná transfúzna stanica v Poprade organizuje na svojom pracovisku odbery krvi denne, a to ráno od šiestej hodiny do druhej popoludní. V tomto roku zaviedli "predĺžené utorky", keď krv môžete prísť darovať aj popoludní od štrnástej do sedemnástej hodiny.

Galéria