2. Podtatranská Motodarovačka

03.05.2010

Každé leto, ako to bude určite aj v tom práve začínajúcom, je zvýšený počet dopravných nehôd na našich cestách. Tieto nepríjemné, bohužiaľ niekedy až tragické udalosti nás nútia premýšľať o živote, ktorý máme tak radi, a ktorý je všetkým tak vzácny. Život prináša takéto tragédie nečakane a bez varovania. Nevyhýba sa pohlaviu, farbe pleti, či dokonca ani spoločenskému postaveniu. V tomto prípade sme si všetci rovní. Veľa krát je to hra s časom. Dokedy nás bude niekto „zhora“ strážiť pri našej nebezpečnej jazde, riskantnom predbiehaní, neopatrnom prebehovaní cez cestu, či dokonca aj pri nič netušiacej prechádzke a možno aj nevinnom prechádzaní cez prechod pre chodcov?

Nedostatok krvi na Slovensku neraz znepríjemnil prácu záchranárov na záchrane ľudských životov. Hlavne preto sa podtatranskí motorkári nechcú len pozerať, ale pomôcť! Rozhodli sa pridať  pomocnú ruku pri záchrane ľudských životov červenou tekutinou, ktorá má nevyčísliteľnú hodnotu pri týchto kritických situáciách.

Klub ZKM zorganizoval druhý ročník Podtatranskej Motodarovačky. Aj tento krát si túto akciu spojíli so spanilou jazdou cez mestá: Spišská Stará Ves, Stará Ľubovňa, Spišská Belá, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves, Poprad.

Spanilú jazdu zakončíli v Poprade pred NTS na Baníckej ulici, kde prišli spoločne darovať krv.

Z vydarenej akcie pripajáme fotogalériu:

Galéria