Vianočný pozdrav darcom krvi

 ...keď mráz všetko vôkol nás zmení na ľadovú krajinu, mnohí sa lásky boja, že z tých citov zahynú. Tak v našich srdciach zostávajú tajné priania z milých slov a hoci je všade ľad číry ako sklo, raz príde opäť jar, stromy rozkvitnú a zázrak sa stane tým, ktorí to potrebujú...

Milí naši darcovia krvi,

 dovoľujeme si prihovárať sa k Vám v tento vianočný čas tak trochu rozprávkovo, avšak je to preto, že Vianoce sú aj o rozprávkach, splnených prianiach, dobrých skutkoch a pomoci si navzájom.

 A práve Vy, darcovia krvi, pomáhate stále počas celého roka všetkým tým, ktorí to potrebujú a ste pre nich "zázrakom", ktorý im pomôže zachrániť život. Zakaždým, keď darujete svoju vzácnu tekutinu, nedarujete len svoju krv, ale aj kúsok seba. Robíte to dobrovoľne, bez nároku na odmenu a stačí Vám pocit, že viete, že niekomu pomôžete.

Dovoľte nám preto popriať Vám z celého srdca šťastné a veselé Vianoce v kruhu svojich blízkych a do nového roka 2020 veľa zdravia, lásky, spokojnosti a veríme, že nestratíte chuť robiť dobré skutky a budeme sa naďalej vídať na našich pracoviskách s úsmevom na tvári a odhodlaním pomôcť.

Ďakujeme Vám v mene všetkých, ktorým ste svojou krvou pomohli zachrániť život.

 

Tešíme sa na Vás aj v novom roku 2020