Národná transfúzna služba SR všetkých pozýva na oslavu Medzinárodného dňa detí s možnosťou darovania krvi

Dňa 29.5.2016 sa v Sade Janka Kráľa od 10:00 do 17:00 hod. uskutoční oslava Medzinárodného dňa detí. Program je pripravený pre všetky vekové kategórie a deti budú mať možnosť počas dňa absolvovať 20 stanovíšť v celom Sade Janka Kráľa s atraktívnymi súťažami a rôznymi ukážkami.

Dospelí budú môcť darovať krv od 10:00 hod do 14:00 hod.

Tešíme sa na Vás!

 

MDD Na palube jednorožca

Areál Auparku a Sad Janka Kráľa v Bratislave Nedeľa 29. Máj 2016.

 Tlačová správa - 23. 05. 2016

Najväčšia oslava  MEDZINÁRODNÉHO DŇA DETÍ V BRATISLAVE JE TU! Na palube jednorožca je rodinná celodenná akcia, ktorá sa koná v  Sade  Janka  Kráľa  a  v areáli  Auparku už  5.  raz. Kedy? V nedeľu 29. mája 2016 od 10:00 do 17:00 hod.

Vlani prišlo príjemne a užitočne stráviť MDD na rodinnú akciu približne osem tisíc usmiatych a spokojných ľudí. Počas dňa sa registrovalo viac ako 1800 detí. Tento rok sme pripravení na našu palubu, teda Na palubu jednorožca, vziať každého, kto sa rád usmieva. Budeme prekonávať slovenský rekord a na záver je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU. V s t u p   j e   v o ľ n ý !

Na DETI bude pri REGISTRÁCII, priamo v Auparku v čase od 10:00 do 14:00 čakať informačný leták a originálna HRACIA KARTA, s ktorou budú môcť absolvovať 20 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených po celom Sade Janka Kráľa. ZASÚŤAŽIA SI, uvidia záchranárskú TECHNIKU a tiež si užijú ukážky práce zásahových jednotiek akými sú polícia, hasiči, záchranári,  kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získajú deti  na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Na deti, ktoré  absolvujú všetky stanovištia, zozbierajú všetky písmená tajničky a správne ju vyplnia čaká žrebovanie o fantastické ceny: VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT V  PENZIÓNE BANSKÝ DOM HODRUŠA HÁMRE A  NA CESTU AUTO ŠKODA S PLNOU NÁDRŽOU od spoločnosti IMPA BRATISLAVA, autorizovaného predajcu a servisného partnera ŠKODA, LET BALÓNOM pre celú rodinu so spoločnosťou Darujletbalónom.sk s miestom a časom štartu podľa vlastného výberu, či VIP EXKURZIA V TV JOJ od Nadácie TV JOJ, ŠPECIÁLNA CENA od Vyhliadkovej veže UFO a iné zaujímavé ceny.

O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 170 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVIA: KRAJSKÉ RIADITEĽSTVO PZ BRATISLAVA, HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR SR, NÁRODNÁ TRANSFÚZNA SLUŽBA SR, ZÁCHRANNÁ ASISTENČNÁ SLUŽBA EMERGENCY ASSISTANCE SERVICE, ÚNIA NEVIDIACICH A SLABOZRAKÝCH, NADÁCIA TV JOJ, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA, MATERSKÉ CENTRUM  BUDÁTKO, RM GARDEN, ŠPORTOVÝ KLUB POLÍCIE, ŠKODA HANDY ZŤP,  CAMP WONDERLAND, EMPIRE KIDS – BRICK BY BRICK, LIGA ZA DUŠEVNÉ ZDRAVIE, AUTOKLUB SLOVAKIA ASSISTANCE S DOPRAVNÝM IHRISKOM, IMPA BRATISLAVA S YETIM A ZNAČKOU ŠKODA A PARTNERMI ALLIANZ-SLOVENSKÁ POISŤOVŇA A VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES, PRO SOLUTION, PSÍČKY - DENDRIT KANIS a ďalší.

 PRIPRAVENÉ SÚ TIEŽ SPRIEVODNÉ AKCIE: HIP-HOPOVÝ wokshop s lektormi Tanečnej skupiny S3T KIDZ, čitáreň, kreslenie na chodník, meranie zraku, piknik zóna, množstvo maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti a veľa ďalších prekvapení. POKUS o SLOVENSKÝ REKORD v najväčšom počte ODTLAČKOV DETSKÝCH RÚK. Pripravené je aj niečo len PRE DOSPELÁKOV. BUDÚ MÔCŤ DAROVAŤ KRV PRIAMO NA AKCII V MOBILNEJ JEDNOTKE Z NÁRODNEJ TRANSFÚZNEJ SLUŽBY SR v čase od 10:00 do 14:00 hodiny.

 ABSOLVENTI KURZU SEBAZÁCHOVY (Moonlight camp) a školáci z krúžku prevej pomoci Záchranná reťaz,  predvedú spolu s profesionálmi SIMULOVANÚ ZÁCHRANNÚ AKCIU, ktorú organizuje ZÁCHRANNÁ ASISTENČNÁ SLUŽBA Emergency Assistance Service (EAS).

 Na PÓDIU VYSTÚPIA detskí umelci a slávni hostia. Moderátor TOMÁŠ „ TOMAGGIO“ KADLEC – speaker Rádia Anténa Rock prenechá mikrofón a pódium svojim mladším skorokolegom, ABSOLVENTOM KURZU HERECTVA (Moonlight camp). Na pódiu sa ďalej predstavia Deti z Ľudovej školy umenia Jána Albrechta v Petržalke, detská tanečná skupina S3T KIDZ – čerstvý majstri Európy a ďalší kamaráti.

 ABSOLVENTI KURZOV, ktoré počas roka organizovalo a realizovalo Občianske združenie Moonlight camp, si prevezmú z rúk starostu bratislavskej mestskej časti Petržalka Vladimíra Bajana DIPLOM. Na záver celého podujatia je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU.

 Ďakujeme z  úprimného  srdca  za  dôveru  a  podporu  našim  partnerom a spolupracovníkom.  Je nám veľkou cťou Vás aj v ich mene už po piaty raz POZVAŤ Na palubu jednorožca. A samozrejme ÚPLNE ZADARMO!

 S úctou,

Marcel Nemec, Moonlight camp

 

  “VŠETCI DOSPELÍ BOLI RAZ DEŤMI, NO MÁLOKTORÍ Z NICH

SA NA TO PAMÄTAJÚ”

 

Občianske združenie Moonlight camp sa už šiesty rok úspešne venuje inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Aktuálne realizuje v poradí 5. ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCA – CELOROČNÉ KURZY HERECTVA, KREATIVITY, HIP-HOPU A SEBAZÁCHOVY. Súčasťou projektu je tiež 5-dňové sústredenie v srdci Európy, na Krahuliach pri Kremnici v období jarných prázdnin, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa počas MDD a rovnako aj premiéra divadelného predstavenia Alica v krajine zázrakov na doskách divadla La Komika. Záštitu nad projektom prevzal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Výber detí zapojených do projektu prebiehal v spolupráci s odborom školstva a sociálnych služieb na príslušnom Mestskom úrade.

 

 Zdroj: Moonlight camp